International Quantum Hackathon 2024

Rezervace

Do 26. 5., 18:00

Konference

Ať už jste ostřílený kvantový nadšenec nebo v této oblasti zvědavý nováček, International Quantum Hackathon vám nabízí možnost připojit se k předvoji technologické revoluce. Vítězný tým bude pozván k prezentaci svého řešení na konferenci Quantum Day 2024, která se bude konat 26. června. Hackathon bude probíhat v anglickém jazyce.

Odvažte se inovovat a využít sílu kvantového světa, abychom společně utvářeli budoucnost, jeden qubit po druhém. Abyste se mohli zúčastnit, nemusíte umět ovládat kvantový počítač! …Ale na konci už to umět budete!

Co vám hackathon přinese?

• Nahlédnutí do kvantových technologií
  • Odborný mentoring
  • Nové kontakty
  • Možnost vyzkoušet si kvantový počítač
  • Hodnotné ceny
  • Zábavu

REGISTRUJTE SE DO 26. 5.

Pro koho je tato výzva určena?

• Hackeři ze zemí zapojených do Three Seas Initiative
  • Programátoři se znalostí jazyka Python
  • Kvantoví nadšenci
  • Vizionáři překonávající limity možného
  • Obchodní designéři

17.–21. 6. 2024: Stabilizing the Qubits (přípravný týden – online)

Hackathon začíná přípravným týdnem 17. června. Během něho byste se měli věnovat tomu, abyste se dozvěděli více o kvantových výpočtech, seznámili se s platformou Qiskit, sestavili si svůj tým a stanovili si své téma. Nebudete na to ale sami, celým týdnem vás provedeme a pomůžeme vám skrze:

• Online výukové materiály (v angličtině)
  • Q&A Discord kanál
  • Večerní online setkání, které vám usnadní vytvoření týmu a výběr hackathonového tématu

24. 6. 2024: Establishing Superposition (osobně na místě)

Od 9:00 do 22:00 bude probíhat akce přímo v budově FIT ČVUT (Thákurova 9). Čeká vás den plný hackování, mentorování a zkoušení nejrůznějších funkcí přímo na skutečném kvantovém počítači od IBM.

25. 6. 2024 dopoledne: Correcting for Error (osobně na místě)

Celé úterý vám zbývá na dokončení vaší práce, zapracování případné zpětné vazby a přípravu na závěrečnou prezentaci před porotou.

25. 6. 2024 odpoledne: Measuring the System (osobně na místě)

Závěrečné prezentace, hodnocení poroty a vyhlášení výsledků.

Organizátoři

International Quantum Hackathon je pořádán pod záštitou doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., rektora Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT). Za ČVUT jsou organizátory Fakulta informačních technologií a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská.

Za podpory

Tato akce je realizována v rámci projektu Podpora podnikavosti, který je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4 Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.