11 důvodů proč studovat na FIT

logo_FB logo_YT logo_QS 9.2.2012 NTK, Den otevřených dveří

kolaz

 • Informatika je obor budoucnosti. Informační a komunikační technologie prorůstají do všech oblastí lidské činnosti. Zpracování informací je stále více klíčem k pochopení světa, ve kterém žijeme i nás, lidí samotných. Dobrých odborníků, kteří rozumí stále složitějším počítačovým systémům je stále nedostatek.
 • Moderní program Informatika byl připraven podle celosvětově uznávaných doporučení největších autorit v oblasti výuky informačních technologií a věd: organizací ACM a IEEE Computer Society, které sdružují statisíce vědců, inženýrů, vývojářů a učitelů v oblasti informatiky. Program je zaměřený na tzv. „čistou informatiku“, kde není nutný široký elektrotechnický a fyzikální základ a pokrývá všechny oblasti moderní informatiky (teoretickou informatiku hardware, multimédia, webové inženýrství, softwarové inženýrství, programování, bezpečnost, sítě, management…).
 • Vstupním předpokladem pro studium na FIT nejsou žádné IT znalosti ani dovednosti v programování. Stačí snaha a chytrá hlava, zbytek Vás naučíme! Máme zájem o ty nejlepší studenty a slečny mezi ně rozhodně patří (v roce 2009 jich u nás studovalo 11%.), holkypozor.cz.
 • Velká míra volitelnosti Vám zajistí možnost se aktivně podílet na svém vzdělání. FIT vrámci volitelnosti nabízí kurzy všech moderních programovacích jazyků (Java, PHP, C, C++, C#, Python, Ruby, Scala, XML, SQL a další) a moderních technologií (Android, .NET, Unix).
 • Na výuce se podílí profesionální a zkušený tým - katedry: KTI, KSI, KCN, KPS, který začínal s výukou informatiky na ČVUT už v roce 1964. Zároveň se na výuce podílejí studenti doktorského studia a post-doktorandi se zkušenostmi ze zahraničí. V roce 2012 vznikla mladá a dynamická  Katedra aplikované matematiky (KAM).
 • Naši současní studenti již dosáhli mnoha úspěchů, dobrým příkladem může být úspěch Bc. F. Štěpánka v soutěži Diplomová práce roku nebo úspěch týmu FIT v celosvětová soutěž v programování ACM International Collegiate Programming Contest (viz týmy CVUTi).
   
 • Dle prestižního britského žebříčku (The QS) sestavovaného každoročně The Times jsme 121. nejlepší školou v kategorii i Engineering&IT a tedy nejlepší českou technickou univerzitou.
 • Pro studenty připravujeme pravidelné přednášky - Informatické večery, zajišťujeme praxe a spolupracujeme s předními společnostmi v oblasti ICT.
 • Zaměstnanost absolventů ČVUT je výborných 98,8%. Průměrné hrubé mzdy za Q2/2009 dle MPSV byly v ICT kolem 50 000 Kč. Článek iDnes.cz: Ajťák s dobrou angličtinou bere až 150 tisíc měsíčně
 • Jsme nejstarší nevojenskou technickou univerzitou v Evropě založenou roku 1707 císařem Josefem I. Jsme univerzitou s dlouholetou tradicí, která poskytuje špičkové technické vzdělání, což dokládá mnoho velkých osobností, včetně slavného fyzika Christiana Dopplera, chemika Vladimíra Preloga (Nobelova cena v roce 1975) a proslulých inženýrů Františka Gerstnera (první železnice na evropském kontinentu) a Josefa Božka (první parní-loď).
 • Díky dobrému jménu ČVUT ve světě a rozsáhlé spolupráci se zahraničními univerzitami mají studenti výbornou příležitost strávit semestr či celý rok na zahraniční univerzitě, poznat jiný styl výuky, získat neocenitelné zkušenosti a přátele na celý život. Univerzity spolupracující v rámci programu LLP - Erasmus


Poslední změna: 17.1.2019, 10:36