Tiskové zprávy za rok 2019

V roce 2019 plánuje Fakulta informačních technologií ČVUT organizovat, stejně jako v minulých letech, několik konferencí a festivalů s IT tematikou. První akce roku 2019 byla již tradičně Den otevřených dveří.

1. 7. 2019 – Desáté výročí svého založení slaví Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) si v těchto dnech připomíná již deset let od svého založení. FIT vznikla v roce 2009 a za tu dobu urazila velký kus cesty. Letos tak slaví jednu dekádu intenzivního vzdělávání a vědeckých výsledků.
26. 6. 2019 – Drony již nebudou ostatním pilotům neviditelné díky studentům Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) se podílí na unikátním výzkumu, díky kterému se drony stanou bezpečnější a využitelnější. A to například pro stále více populární aplikace, jako je koordinace několika dronů se záchranářským vrtulníkem nebo třeba doručování zásilek. Čtyřčlenný tým studentů ve spolupráci s fakultou vyvinul unikátní zařízení Dronetag, které využívá moderní mobilní a satelitní technologie, a činí tak libovolný dron viditelný v mapě letového provozu.
10. 5. 2019 – Život v digitální realitě budoucnosti přiblíží odborníci z oblasti práva a IT na konferenci LAW FIT
Digitální realita bude tématem sedmého ročníku konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Konferenci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) v pondělí 20. května 2019 ve svých prostorách na adrese Thákurova 9, Praha 6.
16. 4. 2019 – Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR. Zařízení v hodnotě 41,6 milionu korun je instalováno na ČVUT v Praze
Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze spojily své síly a založily Výzkumné centrum informatiky (Research Center for Informatics – RCI). V rámci projektu byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR v hodnotě 41,6 milionu korun. Toto jedinečné zařízení, které se svým výkonem řadí mezi superpočítače, se nachází v podzemí historické budovy Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí, což s sebou přináší nelehké výzvy.
27. 3. 2019 – Slavná Stanfordova univerzita přiveze mimořádný kurz pro středoškoláky na Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) jako jediná fakulta v Evropě umožní již podruhé stovce českých studentů středních škol vyzkoušet si studium na jedné z nejprestižnějších vysokých škol světa. Stanford University i letos představí unikátní intenzivní letní kurz programování Introduction to Computer Science (ICS). Kurz proběhne ve dnech 8. až 19. července 2019 na FIT ČVUT v Praze.
19. 3. 2019 – Humanoidní robot Pepper předá v Betlémské kapli diplomy bakalářským a magisterským absolventům Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Kontroverzní. I tak by se dala popsat situace, která nastane 22. března 2019 v 10 hodin v Betlémské kapli. Na jedné straně se představí přes šest set let stará historie prezentovaná převratným učením Husovým v prostředí kaple. Na straně druhé stane špičková technologie 21. století v podobě humanoidního robota Pepper. Poprvé v historii České země si tak podá ruku učenecká a reformátorská minulost s algoritmickou budoucností, a to za přítomnosti absolventů Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT).
14. 2. 2019 – Zpracovávat otevřená data umožní nová unikátní laboratoř na Fakultě informačních technologií ČVUT
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci s firmou Profinit EU představují nově vzniklou Laboratoř otevřených dat (OpenDataLab), ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s otevřenými zdroji dat. Studentům se tak naskýtá jedinečná příležitost zkoumat data o dopravní obslužnosti, hospodaření státu, životním prostředí a mnoha dalších oblastech, a to formou semestrálních a závěrečných prací. Slavnostní otevření laboratoře proběhne 20. února v 10:00 na adrese Thákurova 9, Praha 6.
21. 1. 2019 – Unikátní roboti a virtuální realita čeká na návštěvníky Dne otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) opět otevírá své dveře jak zájemcům o bakalářské a magisterské studium, tak i široké veřejnosti. Den otevřených dveří proběhne ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 9:00 do 16:00 v Nové budově ČVUT. Návštěvníci získají nejen důležité informace o přijímacím řízení, studijních oborech nebo o uplatnění univerzitního výzkumu v praxi. Budou mít navíc také jedinečnou příležitost setkat se s novými humanoidními roboty Pepper nebo vstoupit do světa virtuální reality prostřednictvím nově otevíraného předmětu.
Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR manažerka

Poslední změna: 1.7.2019, 11:02