Fakulta informačních technologií ČVUT zveřejňuje tiskové zprávy, které se týkají především fakultních úspěchů či událostí a akcí, které FIT podporuje. Tiskovými zprávami je myšleno obsáhlejší textové sdělení určené zejména médiím. Jednotlivé zprávy jsou zveřejňovány jako webové stránky. Pokud potřebujete jiný formát, kontaktujte PR oddělení.

Tiskové zprávy za rok 2019

V roce 2019 plánuje Fakulta informačních technologií ČVUT organizovat, stejně jako v minulých letech, několik konferencí a festivalů s IT tematikou. První akce roku 2019 byla již tradičně Den otevřených dveří.

2. 12. 2019 – Virtuální realitu nebo kultovní hru Tetris nabídne Den otevřených dveří Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Své dveře dokořán otevře zájemcům i veřejnosti Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) v sobotu 7. prosince 2019. Studenti středních škol mají příležitost díky jedinečnému pojetí akce v duchu legendární hry Tetris zjistit, zda mají chuť zapadnout mezi studenty FIT ČVUT. Návštěvníci také mohou exkluzivně poprvé vstoupit přes virtuální realitu do historie měst, která v minulosti patřila českým královnám.
26. 11. 2019 – Zlaté partnerství uzavřela ŠKODA AUTO a.s. a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) dne 25. 11. 2019 uzavřela zlaté partnerství s firmou ŠKODA AUTO a.s. Dohoda mezi moderní a progresivní fakultou a českou automobilovou jedničkou je výsledkem efektivní spolupráce. Vizí je propojit IT teorii s praxí pro zefektivnění automobilového průmyslu a výchovu budoucích IT expertů.
23. 9. 2019 – Miliony lidí si zlepšují kondici díky studentům Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Dva studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) vyvíjejí aplikace, které pomáhají milionům lidí po celém světě v touze po zdravějším životě. Nová aplikace Fitify navrhuje efektivní osobní cvičební plán na míru a uživatele provede jednotlivými tréninky pomocí videa.

Tiskové zprávy z minulých let

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí každý rok několik událostí. Každoročně se na fakultě odehrávají konference LAW FIT a LinuxDays. Na fakultě se dále konají odborné soutěže nebo dny otevřených dveří pro zájemce o studium.

Rok 2018
V roce 2018 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Fakulta pořádala unikátní letní kurz se Stanford University. Dále jsme otevřeli Laboratoř etického hackování a jako první i Katedru informační bezpečnosti. Vybavili jsme nově učebny a do výuky zapojili roboty Pepper.
Všechny tiskové zprávy z roku 2018
Rok 2017
V roce 2017 se na Fakultě informačních technologií ČVUT událo několik konferencí, např. Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) nebo LAW FIT. Fakulta ve spolupráci se společností Showmax otevřela novou laboratoř ShowmaxLab. Dále FIT hostila Letní školu IT pro dívky ze středních škol nebo soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky Prague Open.
Všechny tiskové zprávy z roku 2017
Rok 2016
V roce 2016 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Šlo například o Noc vědců, Letní IT školu pro dívky, konference LinuxDays, LAW FIT nebo Internet a Technologie. Konal se také den otevřených dveří pro zájemce o studium.
Všechny tiskové zprávy z roku 2016
Tiskové zprávy z let 2008–2014
Tiskové zprávy za rok 2015
Tiskové zprávy za rok 2014
Tiskové zprávy za roky 2012 a 2013
Tiskové zprávy za roky 2010 a 2011
Tiskové zprávy za roky 2008 a 2009

Kontakt

Za tiskové zprávy vydané na Fakultě informačních technologií ČVUT zodpovídá PR oddělení. V případě potřeby je možné PR manažery kontaktovat na e-mail pr@fit.cvut.cz nebo telefon +420 22435 9819.

Veronika Dvořáková - profile

Bc. Veronika Dvořáková

PR manažerka

Fakulta informačních technologií ČVUT