Fakulta informačních technologií ČVUT zveřejňuje tiskové zprávy, které se týkají především fakultních úspěchů či událostí a akcí, které FIT podporuje. Tiskovými zprávami je myšleno obsáhlejší textové sdělení určené zejména médiím. Jednotlivé zprávy jsou zveřejňovány jako webové stránky. Pokud potřebujete jiný formát, kontaktujte PR oddělení.

Tiskové zprávy za rok 2019

V roce 2019 plánuje Fakulta informačních technologií ČVUT organizovat, stejně jako v minulých letech, několik konferencí a festivalů s IT tematikou. První akce roku 2019 byla již tradičně Den otevřených dveří.

1. 7. 2019 – Desáté výročí svého založení slaví Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) si v těchto dnech připomíná již deset let od svého založení. FIT vznikla v roce 2009 a za tu dobu urazila velký kus cesty. Letos tak slaví jednu dekádu intenzivního vzdělávání a vědeckých výsledků.
26. 6. 2019 – Drony již nebudou ostatním pilotům neviditelné díky studentům Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) se podílí na unikátním výzkumu, díky kterému se drony stanou bezpečnější a využitelnější. A to například pro stále více populární aplikace, jako je koordinace několika dronů se záchranářským vrtulníkem nebo třeba doručování zásilek. Čtyřčlenný tým studentů ve spolupráci s fakultou vyvinul unikátní zařízení Dronetag, které využívá moderní mobilní a satelitní technologie, a činí tak libovolný dron viditelný v mapě letového provozu.
10. 5. 2019 – Život v digitální realitě budoucnosti přiblíží odborníci z oblasti práva a IT na konferenci LAW FIT
Digitální realita bude tématem sedmého ročníku konference LAW FIT, která se zaměřuje na oblast práva a informačních technologií. Konferenci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) v pondělí 20. května 2019 ve svých prostorách na adrese Thákurova 9, Praha 6.
16. 4. 2019 – Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR. Zařízení v hodnotě 41,6 milionu korun je instalováno na ČVUT v Praze
Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze spojily své síly a založily Výzkumné centrum informatiky (Research Center for Informatics – RCI). V rámci projektu byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR v hodnotě 41,6 milionu korun. Toto jedinečné zařízení, které se svým výkonem řadí mezi superpočítače, se nachází v podzemí historické budovy Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí, což s sebou přináší nelehké výzvy.

Tiskové zprávy z minulých let

Fakulta informačních technologií ČVUT hostí každý rok několik událostí. Každoročně se na fakultě odehrávají konference LAW FIT a LinuxDays. Na fakultě se dále konají odborné soutěže nebo dny otevřených dveří pro zájemce o studium.

Rok 2018
V roce 2018 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Fakulta pořádala unikátní letní kurz se Stanford University. Dále jsme otevřeli Laboratoř etického hackování a jako první i Katedru informační bezpečnosti. Vybavili jsme nově učebny a do výuky zapojili roboty Pepper.
Všechny tiskové zprávy z roku 2018
Rok 2017
V roce 2017 se na Fakultě informačních technologií ČVUT událo několik konferencí, např. Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) nebo LAW FIT. Fakulta ve spolupráci se společností Showmax otevřela novou laboratoř ShowmaxLab. Dále FIT hostila Letní školu IT pro dívky ze středních škol nebo soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky Prague Open.
Všechny tiskové zprávy z roku 2017
Rok 2016
V roce 2016 hostila Fakulta informačních technologií ČVUT několik událostí. Šlo například o Noc vědců, Letní IT školu pro dívky, konference LinuxDays, LAW FIT nebo Internet a Technologie. Konal se také den otevřených dveří pro zájemce o studium.
Všechny tiskové zprávy z roku 2016
Tiskové zprávy z let 2008–2014
Tiskové zprávy za rok 2015
Tiskové zprávy za rok 2014
Tiskové zprávy za roky 2012 a 2013
Tiskové zprávy za roky 2010 a 2011
Tiskové zprávy za roky 2008 a 2009

Kontakt

Za tiskové zprávy vydané na Fakultě informačních technologií ČVUT zodpovídá PR oddělení. V případě potřeby je možné PR manažery kontaktovat na e-mail pr@fit.cvut.cz nebo telefon +420 22435 9819.

Veronika Dvořáková - profile

Bc. Veronika Dvořáková

PR manažerka

Fakulta informačních technologií ČVUT