Automatizace vývoje datově orientovaných řešení

O automatizaci vývoje datově orientovaných řešení bude 2. prosince přednášet Petr Hájek z firmy Profinit EU, která je Zlatým partnerem FIT. Dozvíte se například i to, jak je možné v datovém skladu obrátit tok času či měnit historii. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Stále rostoucí poptávka po datově orientovaných řešeních s sebou přináší také zvyšující se nároky na „time-to-market“, flexibilní architekturu či kompatibilitu s agilním způsobem řízení. Samozřejmě je také vyvíjen tlak na co nejnižší celkové náklady.

Vývoj datového skladu představoval v minulosti často i několikaletý proces. Dnes jsme schopni srovnatelné řešení dodat v řádu měsíců a s nesrovnatelně lepší architekturou, která umožňuje provádět i poměrně zásadní změny prakticky „za běhu“. A nejde jen o datové sklady, stejné principy uplatňujeme na budování Big Data řešení.

Přijďte si poslechnout přednášku o automatizaci vývoje datově orientovaných řešení a dozvíte se třeba i to, jak je možné v datovém skladu obrátit tok času a měnit historii.

O akci

Akce je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena pro posluchače se základní znalostí probírané technologie.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Petr Hájek – Profinit EU (Zlatý partner FIT)
2. prosince 2019, 18:00–19:30
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejícím

Petr Hájek - logo

Petr Hájek je konzultant a profesionál v oboru datového a informačního managementu. Vystudoval finance a účetnictví na VŠE v Praze se zaměřením na manažerské informační systémy. Pracoval v různých technických, odborných i manažerských pozicích, zejména ve finančním a telekomunikačním odvětví. Přes téměř 20 let tak pomáhá komerčním i nekomerčním subjektům získávat užitečné informace z dostupných dat a používat je v efektivním procesu rozhodování.

Pro Profinit EU pracuje od roku 2014 jako Senior Advisor a pokrývá oblast Business Intelligence a Data Warehouse. Nejvíce se zaměřuje na dodávky, rozvoj a provoz robustních řešení datových skladů. V poslední době pracuje mj. také jako lektor programování pro děti.