Odhal krádež identity – Data Science v praxi

Odhal krádež identity – Data Science v praxi

Experti ze společnosti Profinit EU (Zlatý partner FIT) si pro vás 5. listopadu připravili přednášku na téma, jak odhalit krádež identity. Dominik Matula a Zdeněk Veselý vás seznámí s problematikou Big Data a představí vám projekty v oblasti Data Science z praxe. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Každé kliknutí, každé zobrazení obsahu, každý like vytváří vztah mezi klientem a obsahem. V jedné vteřině vznikají miliardy takových spojení. S rozvojem Big Data technologií je až nesnesitelně snadné tato data ukládat. To ovšem nestačí! Data Science z těchto dat těží informace, které přináší rozhodující výhodu v konkurenčním boji.

Na přednášce zjistíte, jak spam filtr ve vaší klávesnici identifikuje krádež identity. Dále se dozvíte, proč byste měli klasifikovat bankovní transakce a jaké možnosti otevírají Big Data. Přijďte si poslechnout konkrétní příklady Data Science projektů od odborníků z Profinit EU.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Dominik Matula – Profinit EU (Zlatý partner FIT)
Zdeněk Veselý – Profinit EU (Zlatý partner FIT)
5. listopadu 2018, 18:00–19:30
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
AVC FIT (přístupný pouze studentům a zaměstnancům ČVUT)

O přednášejících

Profinit EU - logo
Logo společnosti Profinit EU

Dominik Matula a Zdeněk Veselý jsou zástupci společnosti Profinit EU, která je Zlatým partnerem FIT. Oba dva vystudovali Matematicko-fyzikální fakultu UK. V současnosti pracují na Data Science projektech především v oblastech bankovnictví a telekomunikací. Zabývají se pokročilým statistickým modelováním nad velkými daty.

Dominik Matula

Dominik Matula – profileDominik Matula vystudoval teorii pravděpodobnosti a matematickou statistiku na MFF UK se zaměřením na statistiku v přírodních vědách. Po škole se zabýval analýzou mediální konzumace ve výzkumné agentuře Median, s. r. o. Od roku 2017 působí ve firmě Profinit EU jako konzultant v oblasti Data Science a zaměřuje se na pokročilé datové modelování. Podílel se na projektech například ve dvou českých bankách a ve státní správě. Aktuálně je jedním z řešitelů výzkumného projektu ve spolupráci s MFF UK.

Zdeněk Veselý

Zdeněk Veselý – rofileZdeněk Veselý je absolventem matematické statistiky na MFF UK. Od statistiky pro medicínu i vojenství, přes modelování rizik v energetice i na burze přešel do Profinitu EU. Zde se od roku 2016 zabývá Data Science a Big Data na projektech v bankovnictví, telekomunikacích i jinde.