Big data a data science v bankách a telekomunikacích

Big data a data science v bankách a telekomunikacích

Přijďte si 23. 10. od 18:00 do posluchárny T9:107 poslechnout přednášku Big data a data science v bankách a telekomunikacích od firmy Profinit (Zlatý partner FIT). Milan Kratochvíl a Petr Paščenko uvedou příklady zavedení big data technologií a jejich následného využití. Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Informatické večery FIT.

Téma

Příchod big data technologií a internetu věcí přináší revoluci v datové analytice. Velké firmy sbírají a nebo chtějí sbírat obrovské objemy dat o aktivitě svých uživatelů. Každé kliknutí, každé zobrazení obsahu nebo každý like vytváří vztah mezi klientem a obsahem. V jedné vteřině vznikají miliardy takových spojení. Přestože jedno takové spojení je nevýznamné, dohromady tvoří ucelený obraz o vlastnostech, preferencích a budoucím chování klientů.

Na přednášce budou uvedeny příklady zavedení big data technologií a jejich následného využití. Mezi ně patří např. analýza velkých vztahových dat v oblastech jako je bankovnictví, telekomunikace a pojišťovnictví.

O akci

Akce je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je primárně určena posluchačům se základní znalostí probírané technologie.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Milan Kratochvíl – Profinit (Zlatý partner FIT)
Petr Paščenko – Profinit (Zlatý partner FIT)
23. října 2017, 18:00–19:30
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
AVC FIT (přístupný pouze studentům a zaměstnancům ČVUT)

O přednášejících

Profonit - logoMilan Kratochvíl a Petr Paščenko v současnosti pracují ve firmě Profinit, která je Zlatým partnerem FIT. Milan se zaměřuje na budování kompetence big data, zatímco Petr se zabývá počítačovou bezpečností a zpracováním dat.

Milan Kratochvíl

Milan Kratochvíl - profilová fotkaMilan Kratochvíl vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Ve firmě Profinit pracuje již více než deset let. Podílel se na projektech pro klíčové zákazníky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a telekomunikací. Prošel si všemi projektovými rolemi od řadového vývojáře po architekta a vedoucího projektu. V posledních letech se zaměřuje na budování kompetence v oblasti big data.

Petr Paščenko

Petr Paščenko - profilová fotkaPetr Paščenko vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK se zaměřením na umělou inteligenci a neuronové sítě. Po škole pracoval dva roky jako analytik energetických trhů na tradingu v ČEZ. Od roku 2013 působí ve firmě Profinit jako konzultant zodpovědný za oblast data science. Vede výzkumné projekty ve spolupráci s FIT ČVUT a MFF UK, které se zaměřují především na pokročilé datové modelování v oblasti bezpečnosti a zpracování bankovních a telekomunikačních dat.