Chytří a užiteční chatboti?

Přednáška: Chytří a užiteční chatboti?
Přednášející: Pavel Kordík, David Příhoda, Jakub Drdák, Petr Baudiš, Jan Pichl, Petr Marek, Jakub Konrád (FIT, FELCIIRC ČVUT)
Datum a čas: 10. října 2016, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština
Záznam: avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji)
YouTube kanál FIT

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebookulogo_tw Twitteru! #ITvecer

Uživatelské rozhraní se mění. Mladí lidé přestávají používat prohlížeče a stále více času tráví v různých mobilních komunikačních aplikacích (FB Messenger, WhatsUp, IMessage, Allo). Firmy cítí příležitost se k těmto uživatelům dostat prostřednictvím různých komunikačních a asistenčních robotů. Jak ukážeme v přednášce, tito „chatboti“ zatím nejsou žádní inteligenti, nicméně mohou být užiteční.

Předvedeme vám chatbota, kterého studenti FIT (David Příhoda a Jakub Drdák) vyrobili v rámci Datalab letního kempu. Díky prostředí Golem, které připravili, je výroba dalších obecně použitelných chatbotů a jejich zdokonalování jednoduché. Můžete to také zkusit a zapojit se do boje o milion dolarů (https://telegram.org/blog/botprize). V přednášce se budeme věnovat i umělé inteligenci pro porozumění přirozenému jazyku a představíme novinky ze světa umělých neuronových sítí, které celou oblast posouvají výrazně kupředu. Svůj výzkum (aplikace deep learningu a rekurentních sítí) Petr Baudiš demonstruje na konverzační platformě YodaQA, kterou vyvíjí.

Ukážeme vám také práci studentů (Petra Marka a Jakuba Konráda) z eClub Summer Campu, kteří zdokonalovali svého konverzačního bota Alquista a učili ho česky. Na závěr se pobavíme o soutěži pro studenty, kterou vyhlásil Amazon a zjistíme, zda bychom nedokázali sestavit ČVUT tým, který by měl šanci uspět.

O přednášejících:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 12.4.2019, 9:31