Analytická data v bankovnictví

Přednáška: Analytická data v bankovnictví
Přednášející: Mgr. Petr Kamínek (Komerční banka)
Datum a čas: 25. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebookulogo_tw Twitteru! #ITvecer

Libovolná evropská banka je instituce silně svázaná regulačními požadavky. Je nucena o své činnosti poskytovat čím dál více informací, které pochází z desítek aplikací. Zároveň potřebuje tyto informace zpracovávat pro své vlastní potřeby, zejména analýzu rizik a marketing.

V přednášce se na příkladu Komerční banky podíváme, jakým způsobem banky obvykle pracují s analytickými daty. Probereme, jakým způsobem jsou data uchovávána a zpracovávána v Datovém skladu (DWH) a jakým způsobem se nakládá s klientskými daty (Master Data Management pro oblast Party). Řekneme si, i jak do této oblasti vstupují Big Data.

O přednášejícím:

Mgr. Petr Kamínek vystudoval obor Matematické modelování na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Po studiích působil v konzultačních společnostech AccentureNess, kde se specializoval na oblast datových analýz, Business Intelligence a datových skladů. Od roku 2014 vede útvar informační architektury v Komerční bance.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 14.2.2019, 12:31