Pokroky v umělé inteligenci

Přednáška: Pokroky v umělé inteligenci
Přednášející: Pavel Kordík (FIT ČVUT)
Datum a čas: 4. dubna 2016, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: čeština
Záznam:
avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji)

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebookulogo_tw Twitteru! #ITvecer

Všimli jste si, že se ve výzkumu a praktickém nasazení umělé inteligence za posledních pár let událo mnoho zajímavého? V přednášce se podíváme pod pokličku zpráv, které se šíří médii, jako například nedávná výhra algoritmu AlphaGO, úspěchy umělé inteligence v rozpoznávání obrazu, hraní her a automatizaci různých činností, které byly donedávna doménou lidí.

Spíše než filozofickému rozjímání nad tím, kdy umělá inteligence obsadí i vaše pracovní místo, se v přednášce budeme věnovat technickému pozadí a objevům, které tento pokrok umožnily. Ukážeme i několik zajímavých projektů z naší dílny, tedy výzkumné laboratoře, například Neural Turing Machine.

O přednášejícím:

Pavel Kordíkvyučuje na FIT ČVUT předměty o data miningu, umělé inteligenci a strojovém učení. Koordinuje výzkum v těchto oblastech a snaží se vylepšovat propojení univerzity s praxí. About.me, LinkedIn, Twitter

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 14.2.2019, 11:47