Vývoj realtime funkcí na iOS s Firebase

Přednáška: Vývoj realtime funkcí na iOS s Firebase
Přednášející: Martin Šťáva (STRV)
Datum a čas: 11. května 2015, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku! #ITvecer

Realtime funkcionalita je požadavkem většiny dnešních mobilních aplikací. Messaging, news feedy, notifikace, presence system a podobné funkce jsou dnes v aplikacích samozřejmost. Jejich implementace však vyžaduje infrastrukturu, jejíž vývoj může být mimo možnosti menšího týmu. Řešením je Firebase. Firebase spadá do kategorie BaaS (backend as a service) produktů, podobně jako např. konkurenční Parse. Na místo implementace vlastního backendu ušetřete čas pro zkvalitnění user expereience vašich aplikací.

Stručný životopis přednášejícího:

Martin Šťáva je spoluzakladatel a CTO firmy STRV, kterou založil už během studií na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. STRV se specializuje na vývoj mobilních aplikací pro klienty v USA, kterými jsou i startupy z dvou nejvýznamnějších akcelerátorů – Y Combinator a 500Startups. Martin se už více než 5 let primárně věnuje vývoji mobilních aplikací na iOS, ale také se rád ponoří do psaní backendu v Node.js.

Záznam přednášky:

• avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji) – přednáška není veřejně publikována

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 5.2.2019, 11:25