Jak se rodí integrovaný obvod aneb od zákazníkovy myšlenky po výrobek

Přednáška: Jak se rodí integrovaný obvod aneb od zákazníkovy myšlenky po výrobek
Přednášející: Ing. Robert Kvaček, ASICentrum s.r.o.
Datum a čas: 10. listopadu 2014, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:111
Jazyk: čeština

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB Facebooku! #ITvecer

Cílem přednášky je seznámit posluchače s pracovním postupem při návrhu integrovaného obvodu složitosti SoC (System-On Chip). Je určena především informatikům, takže tranzistorům se budu vyhýbat. Jako příklad byl zvolen SoC obvod „Bezdrátový audio procesor“, jehož základním použitím je bezdrátový přenos hlasu z mikrofonu do naslouchátka. Na cestě, která vede od myšlenky po výrobek, náš čekají hlavně tyto úkoly:

• Pochopit, co po nás chce zákazník
  • Technické výzvy obvodu
  • IP bloky, hezká to teorie
  • Jak zajistit, aby první verze obvodu byla i tou poslední
  • Vyrábět znamená testovat

Stručný životopis přednášejícího:

Ing. Robert Kvaček vystudoval FEL ČVUT, obor Mikroelektronika. Od roku 1993 pracuje ve společnosti ASICentrum s.r.o., která se zabývá návrhem integrovaných obvodů. Od roku 2003 je vedoucím jedné z návrhových divizí společnosti a věnuje se systémovému návrhu a řízení projektů. A to především v oblastech: optické senzory, RF obvody v pásmu 2.4 GHz (Bluetooth), senzory pohybu. Podílel se na vývoji specifikace Bluetooth Low energy (4.0).

Záznam přednášky:

• avc.fit.cvut.cz (po přihlášení ČVUT údaji) – přednáška není veřejně publikována

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 16.4.2019, 15:33