Portál spolupráce studentů s průmyslem

Přednáška: Portál spolupráce studentů s průmyslem
Přednášející: Pavel Kordík, Jan Šedivý
Datum a čas: 24. února 2014, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:105
Jazyk: Čeština

Prezentaci přednášky najde na Spolupráce s průmyslem.

Program spolupráce studentů s průmyslem byl v minulém semestru v pilotním provozu pro studenty magisterského oboru Znalostní inženýrství a nyní se otvírá všem studentům FIT (nutno podepsat mlčenlivost). Zároveň rozšiřujeme okruh firem, které se tohoto programu účastní. Představíme portál, jeho koncepci, funkcionality a plánovaný rozvoj. Ukážeme vám, jaké úlohy již naši studenti prostřednictvím portálu úspěšně vyřešili.

V přednášce se dozvíte odpovědi na následující otázky:

• Studenti
    • Proč musím podepisovat mlčenlivost?
    • Jaké firmy už vypisují projekty?
    • Jak se mám profilovat abych získal atraktivní projekty z praxe?
    • Jak si nechat projekt uznat do více předmětů?
    • Jak je to s autorskými právy? Mohu si založit firmu a prodávat výstupy projektu?
  • Průmysloví partneři
    • Jak oslovím ty správné studenty a včas ovlivním jejich zájmy?
    • Jak formulovat úlohu, aby byla atraktivní?
    • Jak zformovat kvalitní řešitelský tým?
    • Jak ovlivnit výši odměn?
    • Jak si udržet šikovné studenty?

Protože prostřednictvím portálu uskutečňujeme technologický transfer do praxe, připravili jsme ve spolupráci s eClubem a ČVUT MediaLab doprovodné akce, které dále podpoří rozvoj portálu, ale hlavně kvalitu výstupů vašich projektů, které budou prostřednictvím portálu realizovány. Jedná se o:

• Tematické dny v laboratoři datových věd
  • Představení vybraných projektů špičkám českého ICT průmyslu
  • eClub Summer Camp

Naším cílem je nejen podporovat nejzajímavější projekty, ale hlavně vytvořit příjemné prostředí, a ve kterém budeme společně pracovat na tom, aby se nejnovější poznatky proměnily v konkrétní inovace ve firmách.

Zveme jak studenty, průmyslové partnery, kteří mají zajímavé projekty a chuť inovovat, tak i akademické pracovníky, kteří se mimo jiné dozvědí jak svůj předmět obohatit o zajímavé projekty z praxe a jak formulovat podmínky uznání projektu do předmětu.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 31.1.2019, 16:53