Regulace internetu – proč a jak se vlády snaží zkrotit internet

Přednáška: Regulace internetu – proč a jak se vlády snaží zkrotit internet
Přednášející: Pavol Lupták
Datum a čas: 9. prosince 2013, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107
Jazyk: Slovenština

Internet se v posledních letech stále častěji dostává do hledáčku politiků. Na decentralizovanou a neregulovanou síť se přesouvá stále větší část našich každodenních aktivit, a úměrně tomu se ze zvyšující frekvencí ozývají hlasy volající po jeho kontrole. Jak vlády cenzurují, filtrují a monitorují internet? Je hrozba zneužití reálná? A jak se tomu bránit?

Stručný životopis přednášejícího:

Pavol Lupták vystudoval informatiku na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě a Českém vysokém učení technickém v Praze. Má 14leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti, penetračního testování a tvorby bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Působí jako CEO ve společnosti Nethemba a vede slovenskou pobočku společnosti OWASP. Je držitelem certifikace Certified Ethical Hacker (CEH) a spoluzakladatelem hackerspacu ProgressBar. Pravidelně prezentuje na různých světových bezpečnostních konferencích.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 31.1.2019, 15:51