Analýza kyberútoků z března 2013

Přednáška: Analýza kyberútoků z března 2013
Přednášející: Ing. Tomáš Košňar, CESNET z.s.p.o.
Datum a čas: 4. duben 2013, 18–19:30 hodin (mimořádně ve čtvrtek)
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:155 (změna místnosti)

V týdnu od 4. 3. 2013 zaznamenala česká internetová komunita sérii cílených útoků na významné domácí informační zdroje. Přednáška bude zaměřena na principiální technickou analýzu těchto útoků, jejich průběh z perspektivy e-infrastruktury CESNET a v rámci předpokládané diskuze i na možnosti detekce a obrany před útoky tohoto typu.

Stručný životopis přednášejícího:

Autor se specializuje se na vývoj nástrojů a technik pro sledování infrastruktury rozsáhlých sítí a analýzu IP provozu. Působí ve sdružení CESNET. Zastupuje sdružení CESNET ve sdruženích CZ.NIC a NIX.CZ.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT a ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 30.1.2019, 15:18