Nástroje a postupy pro analýzu velkých dat

Přednáška: Nástroje a postupy pro analýzu velkých dat
Přednášející: Lukáš Antalov ze Seznam.cz
Datum a čas: 11. březen 2013, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NBvČVUT, posluchárna T9:107

Přidejte se k nám a sdílejte pozvánku na logo_FB!

V přednášce představíme systém Apache Hadoop jako základ pro distribuované výpočty. Ukážeme si Hive, SQL-like jazyk pro práci s velkými objemy dat. Vysvětlíme, co obnáší sběr, čištění a postprocessing dat. Ukážeme, jak vhodně strukturovat reporty, pracovat s dimenzemi a metrikami a jak vyřešit agregaci a kombinování dat pro rychlé zobrazování v grafech.

Stručný životopis přednášejícího:

Lukáš Antalov absolvoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně. V Seznam.cz působí od roku 2008 a v současné době zastává pozici vedoucího týmu vývoje. Má na starosti rozvoj statistických a analytických nástrojů pro PPC systém Sklik a interní měření webového provozu.

Záznam přednášky:

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT a ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 16.4.2019, 15:25