Modernizace legislativy pro ochranu osobních údajů v EU

Přednáška: Modernizace legislativy pro ochranu osobních údajů v EU
Přednášející: RNDr. Karel Neuwirt
Datum a čas: 12. listopad 2012, 18–19:30 hodin
Místo: FIT ČVUT v Praze, Thákurova 9, NB ČVUT, posluchárna T9:107

Záznam přednášky je k dispozici ve videoarchivu na stránkách AVC FIT.

V lednu 2012 zveřejnila Evropská komise Návrh Nařízení pro ochranu osobních údajů, které nahradí dosavadní právní předpis (Směrnici 95/46/ES). Tento návrh obsahuje řadu nových principů pro ochranu údajů a také povinností pro instituce, které osobní údaje zpracovávají. Návrh nařízení je v současné době projednáván v Evropském parlamentu, předpokládá se, že vejde v platnost v příštím roce.

Stručný životopis přednášejícího:

Přednášející je bývalý předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů a komisař Rady Evropy pro ochranu dat. V současné době působí jako konzultant a expert EU pro oblast ochrany osobních údajů.

Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a široké odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

Poslední změna: 30.1.2019, 12:11