Informatické večery FIT

Informatické večery FIT - přednáška
Přednáší Ing. Filip Štěpánek z partnerské firmy Accenture

Informatické večery FIT jsou přednáškový cyklus z nejrůznějších oblastí informatiky, který pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT. Přednášky českých i zahraničních odborníků jsou určeny nejen studentům a akademickým pracovníkům, ale i veřejnosti se zájmem o informační technologie. Přednášky jsou v českém nebo anglickém jazyce.

Z některých přednášek se pořizuje záznam. Záznamy naleznete ve videoarchivu přednášek FIT, který je přístupný po přihlášení Heslem ČVUT. Dále jsou vybrané přednášky dostupné veřejně na YouTube kanálu fakulty.

Současný semestr

Přednášky v letním semestru 2018/2019 se konají nepravidelně v pondělí od 18:00 do cca 19:30 v prostorách Nové budovy ČVUT v posluchárně T9:107. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace. Novinky o přednáškách můžete sledovat i na sociálních sítích pod hashtagem #ITvecer.

25. 3. 2019 – Jim Fenton: Ověřování uživatelů – když (jen) hesla nestačí
Jim Fenton, přední expert v oblasti digitální identity uživatelů a soukromí na internetu, si pro vás připravil přednášku o nejčastějším způsobu ověřování uživatelů – o heslech. Popíše jejich výhody a nevýhody či možnosti jejich nahrazení. Přednáška se uskuteční od 19:00 a bude v angličtině.
18. 3. 2019 – Tomáš Mikolov: dreamBIG with Tomáš Mikolov
Přijďte si poslechnout přednášku o kariérním růstu předního experta na umělou inteligenci. Tomáš Mikolov pracoval v týmu Google Brain, kde se podílel na vylepšení překladače Google. Později ho zrekrutoval přímo Mark Zuckerberg do společnosti Facebook. Na akci je nutné se registrovat.
11. 3. 2019 – Anton Vorobiev, Štefan Šafár: Private Cloud – Pokroky v síťové infrastruktuře
Experti ze společnosti Showmax (Stříbrný partner FIT) si pro vás připravili přednášku na téma vývoje počítačových sítí. Anton Vorobiev a Štefan Šafár budou mluvit mimo jiné o BGP, systému Kubernetes či designu datacentrových sítí.

Minulé semestry

Přednášky z cyklu Informatické večery FIT organizuje fakulta již od svého vzniku. Od roku 2009 proběhlo již více než 140 přednášek odborníků z praxe.

Kontakt

Přednášky organizuje Fakulta informačních technologií ČVUT. Konají se v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6 – v posluchárně T9:107. Pro více informací můžete kontaktovat PR oddělení.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 25.3.2019, 19:20