Human-Level AI 2018

Konference Human-Level AI se v Evropě uskuteční poprvé, a to ve dnech 22.–25. srpna za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT. Tato mezinárodní konference se věnuje výzkumu obecné umělé inteligence a moderních metod strojového učení. Termíny pro zasílání příspěvků naleznete na webových stránkách konference. Vedle světových AI výzkumníků si na konferenci můžete poslechnout i doc. Pavla Kordíka z Katedry aplikované matematiky FIT.

Téma

Human-Level AI je mezinárodní konference, která se věnuje výzkumu obecné umělé inteligence (AI). Do Prahy přijedou nejvýznamnější světoví experti z oblasti AI, kteří se zaměří na pokrok základního výzkumu a na to, jak překonat omezení současné umělé inteligence. Konference zahrnuje jak akademickou část programu, tak i programové bloky pod názvem „Budoucnost AI“ určené širší veřejnosti se zájmem o AI technologie.

Akademická část programu bude trvat tři dny a bude tvořena spojením tří zavedených konferencí:

Program konference

V současnosti probíhá Call for Papers. Termíny pro zasílání příspěvků jsou 25. dubna pro AGI, 20. května pro BICA a 11. června pro NeSy. Vedle světových AI výzkumníků si na konferenci můžete poslechnout i doc. Pavla Kordíka z Katedry aplikované matematiky FIT.

HLAI 2018 se bude zabývat otázkami v oblasti výzkumu a vývoje AI a také jejími širšími společenskými dopady. Jako součást programu je připraveno sympozium „Bezpečnost a společenské dopady AI“, které představí interdisciplinární výzkumníky, odborníky na bezpečnost v oblasti AI a zástupce byznysu.

Součástí konference bude také diskuze zaměřující se na potenciál AI. Tato sekce se pokusí zodpovědět otázku, proč by vládní i soukromý sektor měly do těchto nových technologií investovat.

O akci

Human-Level AI přitahuje každý rok nejuznávanější světové odborníky. Je to jedinečná příležitost pro studenty, doktorandy a zaměstnance, aby se dozvěděli o budoucnosti technologie AI od špičkových světových výzkumníků.

Pro účast na HLAI 2018 je nutné zaplatit poplatek za konferenci a zaregistrovat se. Všechny potřebné informace jsou dostupné na webových stránkách konference. Pro omezený počet motivovaných studentů FIT připravujeme možnost účastnit se konference jako dobrovolníci. Pokud máte zájem, vyplňte formulář.

HLAI - logo
Logo konference Human-Level AI
Typ akce
konference
Organizátoři
GoodAI
Fakulta informačních technologií ČVUT
Termín
22.–25. srpna 2018
Místo
Fakulta strojní ČVUT
Technická 4, Praha 6
Jazyk
angličtina
Web akce
HLAI 2018

Kontakty

Konference se bude konat v Kampusu Dejvice v prostorách Fakulty strojní ČVUT – Technická 4, Praha 6. Konferenci pořádá společnost GoodAI za podpory Fakulty informačních technologií a dalších partnerů, jako jsou Facebook AI Research, Microsoft, MSD nebo O2.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Ing. Lucie Kolomazníková, lucie.kolomaznikova@fit.cvut.czReferentka Oddělení pro spolupráci s průmyslem


Poslední změna: 30.4.2018, 11:55