Od programátora na volné noze k CTO start-upu

Od programátora na volné noze k CTO start-upu

Přijďte si 15. října poslechnout přednášku na téma Od programátora na volné noze k CTO start-upu. Víťa Šmíd se s vámi podělí o zkušenosti ze své kariéry programátora. Nabídne vám svůj pohled na problematiku budování start-upu a provede vás zákulisím obchodování na burze. Přednáška se koná v rámci cyklu Informatické večery FIT od 18:00 v posluchárně T9:107.

Téma

Víťa Šmíd se s vámi podělí o dobré i špatné zkušenosti se dvěma různými životy programátora. Ten první je o létání třicetkrát ročně, o sólové práci pro vzdálené klienty a občasném opravování serverů z mobilu v rybářské vesnici na kraji Hong Kongu. Ten druhý je o budování start-upu, obchodování na burze a těžkém rozhodování o lidech i technologiích. Dozvíte se, proč se vyplatí vyhýbat se komfortu, co z dobrého programátora dělá dobrého freelancera a také jak se píše kód obchodující s velkými penězi.

O akci

Vstup je zdarma a bez registrace. Přednáška je určena i pro posluchače bez předchozí znalosti probíraného tématu. Přednáška je pořádána ve spolupráci s organizací dreamBIG. Organizace zastupuje nastupující a talentované, ale i zkušené a prověřené IT profesionály, kteří ve svých kariérách nechtějí stát na místě.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Víťa Šmíd – dreamBIG
15. října 2018, 18:00–19:30
Posluchárna T9:107, Nová budova ČVUT
Thákurova 9, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Bude pořízen

O přednášejícím

Víťa Šmíd – profileVíťa Šmíd vystudoval matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK, ale vždy se živil jako programátor. Po letech freelancování v různých koutech světa se vrátil do Prahy a spoluzaložil technologickou firmu Quantlane, která obchoduje na finančních trzích za pomoci Pythonu, matematiky a zkušeností pokerových profesionálů. Kromě toho rád ochutnává whisky a jezdí na motorce (ne v tomto pořadí).