Informatické večery FIT

Informatické večery FIT - přednáška
Přednáší Ing. Filip Štěpánek z partnerské firmy Accenture

Informatické večery FIT jsou přednáškový cyklus z nejrůznějších oblastí informatiky, který pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT. Přednášky českých i zahraničních odborníků jsou určeny nejen studentům a akademických pracovníkům, ale i veřejnosti se zájmem o informační technologie. Přednášky jsou v českém nebo anglickém jazyce.

Z některých přednášek se pořizuje záznam. Záznamy naleznete ve videoarchivu přednášek FIT, který je přístupný po přihlášení Heslem ČVUT. Dále jsou vybrané přednášky dostupné veřejně na YouTube kanálu fakulty.

Současný semestr

Přednášky v letním semestru 2017/2018 se konají nepravidelně v pondělí od 18:00 do cca 19:30 v prostorách Nové budovy ČVUT v posluchárně T9:107. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace. Novinky o přednáškách můžete sledovat i na sociálních sítích pod hashtagem #ITvecer.

14. 5. 2018 – Michal Valenta, Tomáš Kalvoda, Tomáš Nováček: Kdysi dávno v předaleké Apakrychli
Trojice přednášejících složená z vyučujících a jednoho studenta fakulty proberou vybraná témata okolo Apakrychlí. Přednášející se zaměří na Apakrychle v historii, literatuře a zábavním průmyslu, jakým je například matematická analýza.
23. 4. 2018 – Pavel Čížek, Tomáš Rezek: Vize Business Intelligence v mezinárodním prostředí
Pavel Čížek a Tomáš Rezek z Komerční banky se zaměří na problematiku centralizace Business Intelligence v mezinárodním prostředí. Dále se budou zabývat rolí, kterou tradiční strukturovaná data hrají ve světě nových technologií, např. Big Data.
16. 4. 2018 – Ondřej Bíža: Učení z videí a doporučování filmů pomocí Deep Neural Networks
Ondřej Bíža seznámí s návrhem 3D konvoluční neuronové sítě pro detekci akcí ve videích. Popíše, jakým způsobem se neuronové sítě firmy Showmax učí ze statisíců YouTube videí. Dále s pomocí vizualizací nabídne vhled do logiky, kterou naučená síť používá k rozpoznávání objektů a akcí ve videu.
Všechny přednášky v letním semestru 2017/2018

Minulé semestry

Přednášky z cyklu Informatické večery FIT organizuje fakulta již od svého vzniku. Od roku 2009 proběhlo již více než 100 přednášek odborníků z praxe.

Kontakt

Přednášky organizuje Fakulta informačních technologií ČVUT. Konají se v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6 – v posluchárně T9:107. Pro více informací můžete kontaktovat PR oddělení.

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Veronika Dvořáková, veronika.dvorakova@fit.cvut.czPR referentka


Poslední změna: 9.5.2018, 14:01