Výzkumná laboratoř s firmou UNICO.AI

Výzkumná laboratoř s firmou UNICO.AI (UNICOLab) se zaměřuje na zpracování velkých dat z veřejných zdrojů. Oblastmi výzkumu je data mining, datové sklady či doporučovací systémy. Studenti se mohou v těchto oblastech zapojit do výzkumu či do řešení praktických úloh. Skupinu vede Ing. Stanislav Kuznetsov.

O laboratoři

Laboratoř provozuje fakulta ve spolupráci se společností UNICO.AI. Hlavní činností této společnosti je propojování akademické sféry s průmyslem pomocí nástrojů umělé inteligence a konzultačních služeb.

Výzkumná činnost

Laboratoř je zaměřená na zpracování velkých dat z veřejných zdrojů. Ve výzkumu se využívají algoritmy data miningu a best practise z oborů datových skladů pro pokročilé čištění dat. Na základě dat vyvíjí doporučovací systémy založené na ontologiích a ostatních přístupech. Výzkum je veden jak na teoretické, tak na praktické úrovni.

Pedagogická činnost

Laboratoř nabízí studentům příležitost se zapojit jak do výzkumné činnosti společnosti, tak také do řešení praktických úloh. Tím je umožněno studentům nahlédnout z blízka na potřeby trhu. Laboratoř se podílí na výuce v předmětu Podnikové datové sklady (MI-EDW.16).

Kontakt

Výzkumnou laboratoř s firmou UNICO.AI vede Ing. Stanislav Kuznetsov. Laboratoř sídlí ve 3. patře Nové budovy ČVUT a spadá pod Katedru aplikované matematiky.

Nobody – profile

Ing. Stanislav Kuznetsov

Vedoucí Laboratoře s firmou UNICO.AI

Projektant a analytik na Oddělení pro spolupráci s průmyslem

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Ing. Stanislav Kuznetsov, stanislav.kuznetsov@fit.cvut.czVedoucí Laboratoře s firmou UNICO.AI


Last modified: 21.2.2019, 15:51