Akce pro zájemce o studium

Název akce Stručný popis
Den otevřených dveří Den otevřených dveří (DOD) je určen všem zájemcům o studium na Fakultě informačních technologií ČVUT. Akce má za cíl návštěvníkům přiblížit možnosti studia, podmínky pro přijetí i možnosti uplatnění. Během DOD si lze prohlédnout prostory fakulty včetně laboratoří, seznámit se s mimoškolními aktivitami nebo si promluvit s vyučujícími i současnými studenty.
Seznamovák Seznamovák FIT je čtyřdenní seznamovací kurz pro nové studenty bakalářského programu. Studenti se na akci seznámí nejen mezi sebou, ale také s průběhem studia a jeho nástrahami díky přednáškám a diskusím se studenty vyšších ročníků. Ti akci pořádají s podporou Fakulty informačních technologií ČVUT ve dvou turnusech v rekreačním středisku Máj-Plasy.
Hello FIT! Hello FIT! je jednodenní akce určena pro nové studenty bakalářského programu. Uvítací akce je populárně-naučným úvodem do studia, který ti pomůže s přechodem ze střední na vysokou školu. Během jednoho dne tě provedeme celým kampusem a zúčastníš se zajímavých přednášek a workshopů. Akci pořádá klub FIT++ za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT.
Letní škola IT Každoročně se na půdě Českého vysokého učení technického v Praze koná Letní škola IT. Kurz je určen pro středoškolačky, které se během jednoho týdne seznámí se základy různých IT disciplín. Kurz organizuje ČVUT se společností Czechitas a snaží se tím dívkám ukázat, že IT není pouze klučičí doménou.

Jednorázové akce

9.–20. 7. 2018 – Letní kurz Introduction to Computer Science
Naše fakulta ve spolupráci se Stanford University pořádá ve dnech 9.–20. července intenzivní 14denní letní kurz programování. Kurz s názvem Introduction to Computer Science je jedinou akcí tohoto druhu v Evropě a je určen středoškolákům. Cílem je vzbudit u studentů zájem o programování a naučit je základy zábavnou formou. Výuka bude probíhat na naší fakultě a povedou ji profesoři a studentští lektoři ze Stanford University i z FIT. Kurz bude v anglickém jazyce. Účastníci kurzu platí pouze zápisné 500 Kč.


Last modified: 19.6.2018, 15:32