Low-Power Design II aneb Techniky návrhu pro nízkou spotřebu

O technikách návrhu pro nízkou spotřebu bude 30. 10. mluvit Miloš Bečvář z coloradské společnosti EM Microelectronic v přednášce Low-Power Design II. Po zopakování základních principů se můžete těšit na mnoho praktických příkladů nejen z návrhu čipů. Přednáška se uskuteční v rámci doktorského předmětu Programovatelné obvody a SoC (PI-PSC) v místnosti TH:A-1452 (SAGELab).

Téma

Přednáška po stručném zopakování základních principů a motivace se bude zabývat zdůvodněním, proč a kdy (pro jakou hustotu integrace) je třeba zohlednit statický, kdy dynamický příkon a jak obě složky snižovat. A to jak na úrovni hradel, RTL, systému, algoritmu, tak i architektury. Přednáška bude prošpikována praktickým příklady z návrhu čipů, rovněž bude dost místa na dotazy. Přednášející má bohaté zkušenosti z průmyslového návrhu čipů.

O akci

Přednáška se uskuteční v rámci doktorského předmětu Programovatelné obvody a SoC (PI-PSC), je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je určena pro studenty a odbornou veřejnost se znalostí základních principů, které zajistí snížení příkonu pro čipy a systémy v současných technologiích.

Studenti FIT se mohou podívat také na stránky předmětu Systémy na čipu (MI-SOC). Tato přednáška bude o tom, co se v základním kurzu nestihlo.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Miloš Bečvář – EM Microelectronic
30. října 2019, od 14:30
Místnost TH:A-1452 (SAGELab), Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
Čeština
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Miloš Bečvář v současnosti ve Spojených státech amerických navrhuje čipy, a to v coloradské společnosti EM Microelectronic na pozici „Principal Engineer”. Rovněž je detašovaným zaměstnancem firmy ASICentrum. Miloš vystudoval počítačové inženýrství na Fakultě elektrotechnické ČVUT, kde několik let působil také jako odborný asistent. Je také „vzdáleným“ členem výzkumné skupiny FIT Digital Design & Dependability.