Weighted ω – Pushdown Automata

Přednáška se z důvodu nemoci přednášejícího ruší. Přijďte si 30. 10. od 13:00 poslechnout přednášku Weighted ω – Pushdown Automata. Profesor Werner Kuich z univerzity ve Vídni vás uvede do teorie vážených omega – zásobníkových automatů. Přednáška se bude konat v místnosti TH:A-1455 a bude v angličtině.

Téma

We introduce the model of weighted pushdown automaton defined by its transition matrix and show that weighted pushdown automata and algebraic systems over semirings are, by the well known triple construction, mechanisms of equal power.

Then we change this model to weighted ω – pushdown automata by introducing a Büchi acceptance condition. Again, weighted omega – pushdown automata and algebraic systems over semirings are, by a triple pair construction, mechanisms of equal power.

Then we report on work in progress about reset pushdown automata.

O akci

Přednáška je zdarma a není nutné se na ni registrovat. Přednáška je určena studentům, pracovníkům FIT i ostatních fakult ČVUT a také odborné veřejnosti.

Typ akce
Přednáška
Přednášející
Prof. Werner Kuich – Technische Universität Wien
Zrušeno z důvodu nemoci. 30. října 2019, 13:00–17:00
Zasedací místnost TH:A-1455, Budova A
Thákurova 7, Praha 6
Jazyk
Angličtina
Záznam
Nebude pořízen

O přednášejícím

Werner Kuich - profile

Werner Kuich je emeritním profesorem matematické logiky a formálních jazyků na Technické univerzitě ve Vídni. Také byl hostujícím profesorem na univerzitách ve Spojených státech amerických (Michigan State University) a v Rusku (Immanuel Kant University, Kaliningrad).

Prof. Kuich je pořadatel konference „Významné události AutoMathA“ stejnojmenného projektu EU. Je člen mnoha programových výborů mezinárodních konferencí, člen rady Evropské asociace teoretické informatiky, člen finské Akademie věd a Academia Europaea. Dále je člen edičního výboru časopisů „Journal of Automata, Languages, and Combinatorics“ a „Vestnik Rossiyskogo Gosudarstvennogo Universiteta im. Immanuila Kanta“.

V letech 1963–1971 byl vědeckým pracovníkem v laboratoři IBM ve Vídni. Účastnil se též výzkumných pobytů v Kanadě (University of Calgary), ve Finsku (Universitat Turku) a v Maďarsku (University of Szeged). V letech 1986–1989 byl předsedou rakouské matematické společnosti.