LinuxDays

LinuxDays

LinuxDays – logo

LinuxDays je česká linuxová konference, která se odehrává každoročně v Praze. Víkendová akce, která je určena pro linuxové a open-source nadšence, nabízí přednášky pro začátečníky i profesionály. Tato konference vznikla v roce 2012, aby nahradila zrušenou konferenci LinuxExpo. Po několika letech se z LinuxDays stala největší akce svého druhu v Česku.

Současný ročník

Konference LinuxDays 2017 se koná 7. a 8. října na Fakultě informačních technologií ČVUT. Program a probíraná témata budou upřesněny během září. Vstup je zdarma, ale je nutné se registrovat.

Minulé ročníky

Konference se koná od roku 2012, můžete si prohlédnout videozáznamy, prezentace a programy z minulých let:

LinuxDays 2016
V termínu 8.–9. října se na Fakultě informačních technologií ČVUT uskuteční pátý ročník konference LinuxDays. Program konference nabídne novinky týkající se linuxových kontejnerů a trendy v architekturách CPU. Dozvíte se například, jak monitorovat svou síť pomocí OpenWRT nebo jak programovat populární wifi čip ESP8266.
LinuxDays 2015
Již čtvrtý ročník konference LinuxDays nabídne o víkendu 10. a 11. října milovníkům linuxových technologií mnoho zajímavého. V programu konference je i workshop, kde si můžete postavit vlastní 3D tiskárnu. Workshop povedou členové Laboratoře 3D tisku, kteří vás kromě samotné stavby provedou i obsluhou tiskárny a její kalibrací.
LinuxDays 2014
Ve dnech 4. a 5. října se uskuteční na Fakultě informačních technologií ČVUT konference LinuxDays 2014. Letos čeká návštěvníky více než 40 přednášek a 5 workshopů rozdělených do dvou dnů a tří sálů. Dále se můžete těšit na stánky českých i zahraničních open-source projektů, bastlírnu pro děti a zájemci si mohou postavit svou vlastní 3D tiskárnu.
Ročníky v období 2012–2013
LinuxDays 2013
LinuxDays 2012

Kontakt

Akci pořádá Petr Hodač za podpory Fakulty informačních technologií ČVUT a Fondu studentských projektů ČVUT. Dále se na akci podílí zpravodajský server Root.cz nebo zástupci linuxových distribucí Fedora, GentooopenSUSE. Konference se každoročně koná v Kampusu Dejvice v prostorách Nové budovy ČVUT – Thákurova 9, Praha 6.

Petr Hodač - profile

Bc. Petr Hodač

Hlavní organizátor LinuxDays

Systémový administrátor na Oddělení ICT

Osoba zodpovědná za obsah této stránky
Bc. Petr Hodač, petr.hodac@fit.cvut.czHlavní organizátor LinuxDays


Poslední změna: 29.8.2017, 16:08